De Partij van de Arbeid wil dat de provincie Noord-Holland gaat onderzoeken of zij de verspreiding van kinderporno via datacentra kan tegenhouden. Daartoe heeft zij de Provincie opgeroepen te onderzoeken of het mogelijk is om een zogenoemde ‘blacklist’ van servers op te stellen.
De PvdA denkt daarbij aan een systeem zoals de banken tegenwoordig -inmiddels standaard- gebruiken: ‘Know Your Customer’. Daarbij doet een financiële instelling onderzoek naar een nieuwe rekeninghouder, particulier dan wel zakelijk. Doel daarbij is om verdachte transacties op te sporen en witwassen van crimineel geld tegen te gaan. De bank is daarmee poortwachter van het financiële verkeer.
Zo kan de Provincie de poortwachter zijn van het digitale verkeer, daar waar het gaat om datacentra, die op haar grondgebied staan. Op die wijze kan de Provincie schokkende en strafbare content weren van het internet.
De Internet Watch Foundation (IWF) laat zien dat Nederland al jaren koploper is in het hosten van beelden van kinderporno. De Britse actiegroep zet zich in voor de bestrijding van online seksueel misbruik van kinderen. Ze werken internationaal samen met overheden, wetshandhavingsinstanties en technologiebedrijven om illegale content op het internet op te sporen en te verwijderen.
Statenlid Marloes ten Ham: “Met een blacklist in handen kan de Provincie een substantiële bijdrage leveren aan een wereldwijd groeiend probleem van uitbuiting en misbruik van kinderen en andere illegale praktijken.”